Doperwten op Franse wijze
Hier laten we zien hoe je doperwten maakt op Franse wijze. De gesmolten boter in dit gerecht zorgt voor een heerlijke smaak en fantastische saus. Deze Franse doperwten serveer je als bijgerecht.
Ingredienten
Doperwten voor 4 personen:
100 ml groentebouillon
1 glas droge witte wijn
1 kilo verse doperwten
1 eetl. olijfolie
2 – 3 sjalotten, gesnipperd
100 – 150 gr. achterham, in reepjes
80 gr. roomboter
Bereidingswijze
1. Dop eventueel eerst de erwten. Verwarm de olijfolie in een pan met dikke bodem en voeg de gesnipperde sjalot toe. Strooi er wat zout over, draai het vuur laag en laat de sjalotjes zo een minuut of vijf fruiten.
2. Doe de ham in de pan en bak deze een minuutje mee, zonder dat deze bruin wordt.
3. Doe nu de doperwten in de pan en schenk er de bouillon en wijn op. Breng aan de kook, leg een deksel op de pan en stoof de erwten op deze manier beetgaar. Dat kan tussen de 8 en 12 minuten duren.
4. Snijd de boter in vier stukken en roer door de erwten tot de boter gesmolten is.
Gerelateerde Videorecepten
Geen gerelateerde recepten.Wijntip:
|
Aangezien dit een bijgerecht is, zal dit gerecht waarschijnlijk niet doorslaggevend zijn in de keuze van de wijn. Vindict wijntip: Vindict |

Print dit recept
Zet in de boodschappenlijst
Voeg toe aan je Kookse.tv Kookboek






