• Home
  • Recepten
    • Zoek op ingrediënt
    • Ontbijt recepten
    • Lunch recepten
    • Voorgerechten
    • Hoofdgerechten
    • Nagerechten
    • Drankrecepten
      • Cocktail recepten
    • Handig! De beste tips voor in de keuken.
  • Gezond
  • Zoet
    • Chocolade recepten
    • Taart recepten
    • Koekjes bakken
  • Blogs
  • Home
  • Recepten
    • Zoek op ingrediënt
    • Ontbijt recepten
    • Lunch recepten
    • Voorgerechten
    • Hoofdgerechten
    • Nagerechten
    • Drankrecepten
      • Cocktail recepten
    • Handig! De beste tips voor in de keuken.
  • Gezond
  • Zoet
    • Chocolade recepten
    • Taart recepten
    • Koekjes bakken
  • Blogs
  • Home
  • blog
  • Lekker & Bewust

Lekker & Bewust

Posted on aug 19th, 2011
by kookse.tv
Categorieën:
  • blog
  • Uncategorized

We zitten weer volop in de feestdagen! Een tijd vol gezelligheid en …lekker eten! De tafel komt vol te staan met allerlei lekkere gangen waar je met zijn allen van geniet. Naast dat er veel tijd en energie ingestoken wordt, wordt er meestal ook veel geld uitgegeven aan het eten om je familie, vrienden en jezelf eens goed te verwennen. Vaak wordt er dan gekookt onder het mom: beter te veel dan te weinig, een logisch gevolg is dat er veel overblijft. Dit wordt in veel gevallen weggegooid omdat inspiratie wat je met dit eten kunt ontbreekt. Dit laatste is natuurlijk erg zonde.

De feestdagen zijn tenslotte al aan de prijzige kant en in deze tijd is elk voordeel welkom. De folder Lekker & Bewust van het Voedingscentrum kan je wellicht helpen. De gratis folder zit vol met handige tips over hoe je geld kunt besparen bij het kopen, koken en bewaren van je eten. Er is uitgerekend dat dit een gemiddeld gezin al snel €300 kan besparen.

Is het geld niet je drijfveer ? Dan is het wellicht interessant vanwege het milieu. Pas geleden was het initiatief van Paul McCartney in het nieuws, ‘no meat on Monday’. Het idee is dat door het verminderen van vlees, de veestapel kleiner wordt en daardoor ook de uitstoot van CO2. Een alternatief idee is om de restjes van de vorige dag her te gebruiken in nieuwe gerechten, zo bereik je ongeveer hetzelfde. Je zult dan ook vast het overzicht van alle gangbare keurmerken in de folder handig vinden.

Dus genoeg redenen om even te kijken op de website van het Voedingscentrum en de folder op te pikken. Mocht je nog meer inspiratie willen, dan staan er op Kookse.tv ook een hoop lekkere recepten die je ook helpen bij het hergebruiken van je restjes, zoals bijvoorbeeld Ropa vieja.

In ieder geval prettige feestdagen gewenst!

kookse.tv

Laat een reactie achter Reactie annuleren

Zoek op soort gerecht

borrelhapjes

borrelhapjes

brood

brood

desserts

desserts

fastfood

fastfood

gezond

gezond

herfst

herfst

hoofdgerechten

hoofdgerechten

kip

kip

lunch

lunch

ontbijt

ontbijt

pasta

pasta

salades

salades

soep

soep

stamppot

stamppot

taart en gebak

taart en gebak

vis

vis

vlees

vlees

winter

winter

Populaire keukens

Amerikaans

Amerikaans

Argentijns

Argentijns

Australisch

Australisch

Belgisch

Belgisch

Brits

Brits

Chinees

Chinees

In contact met Kookse.tv?

Wij staan open voor suggesties betreffende deze website.

Heb je het idee dat er iets ontbreekt of denk je iets te kunnen toevoegen aan de website, laat het ons dan zo snel mogelijk weten, wij horen graag je ideeën aan.

Ook voor vragen over de website of over de inhoud hiervan kun je ons een e-mail sturen. Mail ons op info@kookse.tv.

Samenwerken of adverteren? Lees hier meer.

  • Over Kookse.tv
  • Adverteren en samenwerken
  • Nieuwsbrief
  • Disclaimer, privacy en cookies

Kookse.tv | Alle rechten voorbehouden | © 2017